تعویض یخ ساز یخچال ساید بای ساید

یخ‌ساز یخچال‌های سایدبای‌ساید را چطور باید عوض کنیم

در این مقاله به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می‌دهیم چطور یخ‌ساز فابریک کارخانه‌ی یخچال‌های سایدبای‌ساید را عوض کنید. یخ ساز دارای قطعات الکترونیکی است که در صورت خراب شدن می‌توانند مانع از پر شدن آب داخل قالب یخ‌ساز شوند یا از خارج شدن قالب یخ پس از یخ زدن جلوگیری کنند. در صورتی که یخ‌ساز دیگر کار نکند، باید با استفاده از قسمت جایگزین مورد تایید سازنده، آن را تعویض کنید.

قبل از شروع

غذاهای منجمد یا غذاهایی که زود خراب می‌شوند را به یک یخچال دیگر یا مکانی سرد منتقل کنید، چون یخچال باید به مدت حداقل یک ساعت از برق کشیده شود. دستکش محافظ بپوشید.

1: یخچال را از برق بکشید ومنبع آب یخچال را ببندید

یخچال را از برق بکشید و یا برق مرکزی را قطع کنید. شیر منبع آب ورودی به یخچال را ببندید. شیر معمولا در دیوار پشت یخچال یا زیر سینک ظرفشویی قرار دارد.

2: پوشش رویی یخ‌ساز را بردارید

با استفاده از نوار چسب، پوشش فلیپر که بر روی دیوارقسمت چپ روبروی یخ‌ساز قرار دارد را ببندید. پوشش پلاستیکی مقابل یخ‌ساز یخچال را باز کنید. پوشش پلاستیکی را به سمت چپ بکشید و قسمت سمت راست پوشش را فشار دهید تا پین پلاستیکی از پایه‌اش جدا شود. در صورت لزوم از یک پیچ گوشتی دوسو استفاده کنید تا پین را از پایه‌اش جدا کنید. پوشش را درآورید و کنار بگذارید.

3: پوشش مهار سیم را بردارید

پیچ‌های زیر ماژول یخ‌ساز که در گوشه سمت راست عقب قرار دارند را با یک پیچ‌گوشتی بکسی باز کنید. پوششی که پیچ‌ها در محل نگه داشته بودند را بردارید. پیچ‌ها و پوشش را کناری بگذارید.

4: یخ‌ساز را درآورید

لبه‌ی سمت چپ یخ‌ساز را فشار دهید تا آزاد شود، سپس یخ‌ساز را به سمت جلو بکشید. با یک پیچ گوشتی دوسو، زبانه‌ی قفل روی دوشاخه مهار سیم را آزاد و مهار سیم را از پریز خارج کنید. یخ‌ساز را از محفظه‌ی فریزر جدا کنید. در فریزر را ببندید.

5: صفحه نصب را درآورید

ماژول یخ‌ساز را بر عکس روی یک سطح صاف قرار دهید. با پیچ‌گوشتی بکسی، پیچ‌هایی که صفحه‌ی نصب را به ته ماژول یخ‌ساز محکم کرده‌اند باز کنید. زبانه‌های قفل هر دو طرف سوکت مهار سیم را که آن را به صفحه نصب پایه پلاستیکی وصل کرده‌اند آزاد کنید. دوشاخه مهار سیم را از صفحه نصب پایه بیرون بیاورید تا ماژول یخ‌ساز را آزاد کنید. یخ‌ساز قدیمی را دور بیاندازید.

6:صفحه نصب را به یخ‌‌ساز جدید وصل کنید

یخ‌ساز جدید را روی صفحه نصب پایه پلاستیکی قرار داده و دوشاخ مهار سیم پلاستیکی را در کنار صفحه نصب قرار دهید و زبانه‌های قفل پلاستیکی را در محل جا بزنید. سوراخ پیچ را در پایین صفحه پلاستیکی قرار دهید. پیچ‌ها را در داخل سوراخ‌ها بگذارید و آنها را سفت کنید.

7: مهار سیم را وصل کنید

در فریزر، یخ‌ساز را نزدیک ریل‌های نصب قرار دهید و دوشاخ مهر سیم را به پریز وصل کنید تا زبانه قفل در محل جا بیفتد.

8: یخ‌ساز را روی ریل‌های نصب سر دهید

در داخل فریزر، یخ‌ساز جدید را روی ریل‌های نصب قرار داده و آن را روی ریل‌ها سر دهید تا بتوانید لوله‌ای که از آن آب می‌آید را داخل محفظه‌اش قرار دهید. لوله را داخل محفظه‌اش بگذارید. ماژول یخ‌ساز را سرجایش بگذارید تا زبانه‌های قفل جا بفتند.

9: پوشش مهارسیم را سرجایش قرار دهید

پوشش مهار سیم پلاستیکی را سر جایش بگذارید و پیچ‌هایش را محکم ببندید.

10: پوشش رویی را سرجایش قرار دهید

پوشش پلاستیکی رویی را سر جایش قرار دهید و پین سمت چپ را در جایش جا بیاندازید. پین سمت راست را هم در جای خودش جا بیاندازید و آن را محکم کنید. نوارچسبی که قبلا روی پوشش فلیپر زده بودید باز کنید.

11: برق را وصل و آب را باز کنید

شیر منبع آب ورودی به یخچال را باز کنید. دوشاخ یخچال را به پریز بزنید و یا برق مرکزی را وصل کنید.

برای استفاده از خدمات و تعمیر یخچال ساید بای ساید خود روی کلمه کلیک کنید.