• خانه
  • مقالات
  • ۶ نشانه نیاز به یک ماشین لباسشویی جدید (بخش دوم)

۶ نشانه نیاز به یک ماشین لباسشویی جدید (بخش دوم)

پیرو مطلب قبل در ارتباط با نشانه های نیاز به یک ماشین لباسشویی جدید ،در اینجا به موارد دیگر میپردازیم:

۴. محفظه داخلی ماشین لباسشویی پر آب نمی شود

اگر درام (محفظه داخلی) ماشین لباسشویی پر نمی‌شود ممکن است یا چرخش تاخیر داشته باشد یا شلنگ تاب برداشته باشد و یا مشکل ازشیر آب گرم و سرد باشد. اگر هر سه را چک کردید و هیچکدام مشکلی نداشتند، ممکن است مشکل از دریچه ورودی یا فیلتر آب باشد که باید برای تعمیر ماشین لباسشویی توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گیرد.

مشکل دیگری که ممکن است در رابطه با درام به وجود بیاید این است که آب در آن پر می شود، اما آنطور که باید نمی‌چرخد. نگاهی به سوپاپ و گیره درب بیاندازید تا مطمئن شوید درست کار می‌کنند. تعویض گیره‌ها کاری ندارد، اما درست کردن سوپاپ خراب کار بیشتری می‌برد. اگر هزینه تعمیر ماشین لباسشویی از خرید یک مدل جدیدتر بیشتر شود، بهتر از یک ماشین جدید بخرید.

۵. عمر بیش از ۸ سال ماشین لباسشویی 

اگر چه عمر مفید ماشین لباسشویی های جدید تا ۱۱ سال هم میرسد، اما معمولا بد نیست بعد از ۸ سال به فکر یک ماشین جدیدتر باشید. هرچه ماشین به آخر عمر خود نزدیکتر برسد، جدا از مشکلاتی که می‌تواند ایجاد کند، تعمیر کردن آن هم گران تر تمام می‌شود.

گذشته از اینها، صرف یکبار هزینه برای خرید یک ماشین لباسشویی جدید، خیلی معقولانه تر از صرف هزینه چندباره برای تعمیر ماشین لباسشویی و مصرف آب بیش‌ازحد است.

هر هزینه اضافی که برای خرید یک مدل کارآمد تر صرف می کنید را می‌تواند با پرداخت قبض آب و برق کمتر جبران کنید، به خصوص اگر جمعیت خانواده زیاد و شست‌وشوی لباس هم به طبع زیاد است.

۶. ماشین لباسشویی شما از آن مدل‌های قدیمی است که درب آن بالای ماشین است

هزینه تعمیرماشین لباسشویی هایی درب از بالا، خیلی گران تر از ماشین‌های درب‌ از جلو تمام می‌شود. دلیلش هم این است که قطعات مورد نیاز ماشین‌های درب از بالا، گرانتر از ماشین‌های درب‌ از جلو است.

گرچه قیمت ماشین‌های درب از بالا، نصف قیمت ماشین‌های درب‌ از جلو است، اما تعمیر آنها خیلی بیشتر هزینه بردارست.

بنابراین هنگام خرید بهتر است یک ماشین درب از جلوی جدید را در نظر بگیرید. یکی از مزیت‌های ماشین‌های لباسشویی درب از جلو این است که آب کمتری نسب به ماشین‌های درب از بالا استفاده می کنند. به جای تمرکز بر قیمت یک ماشین لباسشویی جدید، به بازدهی بلندمدت آن توجه کنید. و بهتر از هرچیزی این است که یک ماشین لباسشویی خشک کن بخرید. این ماشین ها مخصوصا به درد برای آپارتمان ها، و خانه های کوچک می‌خورد.

بهترین زمان برای خرید ماشین لباسشویی

حالا که درباره علائم هشدار دهنده نیاز به یک ماشین لباسشویی جدید می دانید، وقت آن است که در مورد بهترین زمان برای خرید این ماشین لباسشویی جدید هم اطلاعات کسب کنیم.

خرید آنلاین بهترین گزینه باری خرید ماشین لباسشویی است. گاهی اوقات وب سایت‌ها، برای رقابت با فروشگاه های بزرگ، کالاها را با قیمت‌های بسیار ارزان تری ارائه می دهند و یا حتی در هنگام تعطیلات و مناسبت‌ها، تخفیف های ویژه و همچنین کوپن های منحصر به فرد برای مشترکین آنلاین خود در نظر می‌گیرند.

بهترین زمان برای خرید ماشین لباسشویی، شهریور و مهر است. تولید کنندگان لوازم خانگی معمولا در این دو ماه، مدل های جدید خود را ارائه می دهند؛ به این ترتیب مدل های قدیمی تر آنها حراج می‌شود تا جا برای مدل‌های جدیدتر باز شود.

تعطیلات آخر هفته، بهترین زمان برای خرید یک ماشین لباسشویی جدید است. فقط قبل از هرگاری تحقیقات لازم را انجام دهید و انواع مختلف مارک ها و مدل ها را با هم مقایسه کنید. اگر برای انجام تحقیق وقت کافی بگذارید، می توانید بهترین برند و مدل را انتخاب کنید.

نتیجه‌گیری

اگر نشانه هایی که در بالا ذکر شد را جدی بگیرید، می‌توانید از هزینه‌های اضافی جلوگیری گنید. اگر هنوز هم مطمئن نیستید که باید یک ماشین جدید بخرید یا نه، با یک تکنسین حرفه ای تماس بگیرید تا به شما بگوید عمر مفید ماشین لباسشویی‌تان چند سال و چه زمانی باید به دنبال یک مدل جدید باشید.